آرایشگاه عروس در مشهد آرایشگاه زنانه در مشهد ماهک رخ
آرایشگاه عروس در مشهد
دی ۲۶, ۱۳۹۵
نمایش همه

رنگ مو در بهترین آرایشگاه زنانه در مشهد

سالن زیبایی ماهک رخ بهترین آرایشگاه زنانه در مشهد

سالن زیبایی ماهک رخ بهترین آرایشگاه زنانه در مشهد

رنگ مو هایتان را به بهترین آرایشگاه زنانه در مشهد بسپارید

رنگ مو در بهترین آرایشگاه زنانه در مشهد

رنگ مو در بهترین آرایشگاه زنانه در مشهد

رنگ موی مناسب رنگ پوست شما کدام یک از رنگهای کاتالوگ رنگ است؟ رنگ پوستتان روشن است یا تیره؟ اگر برای شما هم پیش امده که موهایتان را رنگ کرده اید و از نتیجه راضی نبوده اید. ایراد از رنگ مو نیست بلکه ندانستن تن رنگ پوست شما زیبایی رنگ موهایتان را به هم زده. با آرایشگری مشورت کنید که به این دانش آگاهی داشته باشد.

در هنگام انتخاب رنگ مو، در نظر گرفتن رنگ چشم و رنگ پوست نیز مهم است! خیلی از خانم ها متوجه این موضوع که رنگ مویی که برای کسی جذاب است. ممکن است برای آن ها مناسب نباشد، نیستند. انتخاب یک رنگ موی نامناسب می تواند چندین سال به سن واقعی شما اضافه کند.

کارشناسان در این مورد توصیه می کنند. قبل از انتخاب رنگ مو حتما به رنگ پوستتان توجه نمایید. در این انتخاب می توانید علاوه بر رنگ پوست به رنگ چشم ها ، تیپ شخصیتی و موقعیت اجتماعی نیز توجه کنید. پیدا کردن رنگ مناسب کار دشواری می باشد. از آن بدتر انتخاب از روی کاتالوگ و خریدن آن است. بنابراین مهم است که یک آرایشگر خوب پیدا کنید. تا به شما کمک کند. با توجه به رنگ پوست و چشمتان بهترین رنگ مو را انتخاب کنید.

رنگ مو در گذشته و حال

در گذشته استفاده از رنگ مو تنها برای افراد سن بالا برای پوشاندن مو های سفید بوده. اما متاسفانه امروزه شاهده استفاده از رنگ مو های شیمیایی غیر استاندارد میان جوانان و نوجوانان و حتی توسط برخی آرایشگاه ها نیز هستیم. استفاده از رنگ مو های شیمیایی مخصوصا رنگ موه های غیر استاندارد نیز می تواند عوارضی داشته باشد. با وجود خبر هایی که در مورد این مضرات می شنویم اما هنوز شاهد رشد میزان استفاده از این نوع محصولات هستیم.

با توجه به آنچه گفتیم اگر میخواهید موهایتان را رنگ کنید. بهتر است که با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. اما ما نیز سعی کردیم راهنمایی کامل برای انتخاب رنگ مو در این جا ارائه دهیم. مشاوران ما در سالن زیبایی ماهک رخ مشهد به عنوان یکی از بهترین سالن زیبایی ها با تجربه بسیار بالا در زمینه رنگ مو و ارایش زنان نیز در خدمت شما هستند.

بهترین آرایشگاه زنانه در مشهد آماده ارائه خدمات مشاوره و … به شماست. با ما تماس بگیرید
سالن زیبایی ماهک رخ بهترین آرایشگاه زنانه در مشهد

انتخاب رنگ موی مناسب

رنگ های مو یا گرم هستند یا سرد. بنابراین شما باید رنگ مویتان را با رنگ زمینه ی پوستتان هماهنگ کنید. یک راه برای تعیین رنگ زمینه ی پوستتان این است که در زیر نور خورشید یا نور هالوژن که رنگ درست تری را نشان می دهد، به رگ های مچ دستتان نگاه کنید. اگر آنها آبی هستند، پس رنگ زمینه ی پوستتان سرد است. اگر سبز بنظر می رسند، پس پوست شما ته رنگ گرم دارد. زنان رنگین پوست، مانند خاورمیانه ای ها بطور کلی پوستشان زمینه گرم دارد. بر اساس رنگ پوستتان، گزینه های بسیاری برای رنگ مو وجود دارد.

پنج عامل موثر در انتخاب رنگ مو

در انتخاب رنگ مو عوامل زیر تاثیر به سزایی دارند:

 • رنگ پوست
 • رنگ طبیعی مو
 • رنگ چشم
 • چاقی و لاغری فرد
 • شخصیت فرد.

انتخاب رنگ موی مناسب به عواملی همچون مرغوبیت رنگ ، سلیقه  اشخاص و مدت زمان آن بستگی دارد. بانوان معمولا از رنگ‌ موهای تیره شروع می‌ کنند و هر بار، رنگ یک درجه روشن‌تر از قبل را انتخاب می کنند. اگر رنگ‌ مویی که انتخاب کرده اید ، موهای سفیدتان را نمی پوشاند ، از رنگ های مرغوب ‌تر و با یک درجه بالاتر از رنگ موی اصلی خود استفاده نمایید.

بهترین آرایشگاه زنانه در مشهد آماده ارائه خدمات مشاوره و … به شماست. با ما تماس بگیرید
سالن زیبایی ماهک رخ بهترین آرایشگاه زنانه در مشهد

عوارض استفاده از رنگ مو

عده ای از محققان بر این باورند که استفاده بسیار از رنگ موهای شیمیایی باعث سرطان مثانه و لنفوم غیر هوچکین (نوعی سرطان خون) می‌شود. همچنین استفاده مکرر یا نادرست از رنگ موها مخصوصا رنگ موهای دائمی ، موجب آسیب موها و بروز موخوره نیز می شود.

خشکی ، زبری و شکنندگی موها جز آسیب‌هایی است که در اثر از بین رفتن چربی مو به وجود می‌آیند. استفاده متداوم از رنگ مو باعث ایجاد حساسیت‌های پوستی ، شوره سر ، خارش و حتی قرمزی پوست سر می‌شود. در صورتی که مواد شیمیایی موجود در رنگ قوی باشند و فرد نسبت به این مواد دارای حساسیت باشد ، ممکن است باعث ایجاد سوختگی در سر شود. اثرات سوختگی سر می‌تواند تا آخر عمر باقی بماند. این حساسیت ها به علت وجود ماده‌ای به نام پارافنیلین دیامین (PPD) در رنگ مو می باشد.

اصولا نشانه های این حساسیت ها شامل قرمزی پوست سر ، خارش پوست سر ، سوزش و ایجاد تاول و کنده شدن پوست سر می باشد. به دلیل حساسیت هایی که این مواد در برخی از افراد ایجاد می‌کنند ، در برخی از کشورها استفاده از این مواد در رنگ موها ممنوع شده و در بسیاری از رنگ موها درصد آن تا حد بسیار زیادی کاهش  یافته است، اما به هر حال افرادی که به این مواد حساسیت دارند ، نباید از این رنگ موها استفاده نمایند.

روش هایی برای کاهش عوارض رنگ مو

 • برای رنگ کردن موهایتان توصیه می‌شود که به متخصصین این امر مراجعه نمایید و سعی کنید تا آن جا می توانید خودتان این کار را نکنید .
 • از رنگ موهای کاملا استاندارد و دارای مجوز وزارت بهداشت استفاده نمایید.
 • بیشت از زمان مورد نیاز ، رنگ را روی سر نگذارید.
 • بعد از استفاده از رنگ مو ، سر را با آب خوب بشویید.
 • رنگ موهای مختلف را باهم ترکیب نکنید ، زیرا ممکن است باعث ایجاد مواد مضری در آن ها بشوید.
 • هنگام استعمال رنگ مو از دستکش استفاده کنید.
 • قبل از رنگ کردن ، موهایتان را با یک شامپوی مناسب بشویید.
 • هرگز پس از رنگ کردن موها از مواد صاف‌کننده یا فرکننده استفاده نکنید.
 • پس از رنگ کردن موها ، از مواد تقویت‌کننده مو استفاده کنید.
 • از تعویض مکرر رنگ مو اجتناب کنید.
 • رنگ مو را در فواصل زمانی بلند تری استفاده کنید ، زیرا هر چند عوارض رنگ مو در دراز مدت پدید می آید ، ولی هر چه فاصله

زمانی رنگ کردن موها طولانی تر شود ، این عوارض نیز کمتر می شوند.

سالن زیبایی ماهک رخ هرگز از مواد غیر استاندارد و چینی استفاده نمی کند بلکه بهترین مواد را از برندهای اورپایی برای شما ارائه می دهد. برای کاهش هرجه بیشتر عوارض رنگ مو به بهترین آرایشگاه زنانه در مشهد بیاید.

سالن زیبایی ماهک رخ بهترین آرایشگاه زنانه در مشهد

انواع رنگ ‌مو

قبل از اینکه تصمیم قطعی به رنگ کردن موهای خود بگیرید، لازم است ابتدا انواع رنگ مو را بشناسید. رنگ موی موقت رنگ مویی است که فقط به اندازه یک بار شامپوزدن دوام دارد این نوع رنگ فقط بر روی ساقه مو قرار می‌گیرد. رنگ موهای نیمه موقت، یا نیمه ثابت به اندازه ۴-۶ بار شامپو زدن دوام دارند و برای پوشاندن موهای سفید بهتر است از این نوع رنگ‌موها استفاده شود که حاوی مواد اکسیدان ضعیف هستند اما اغلب آمونیاک ندارند. اما رنگ موهای ثابت تغییرات کلی و اساسی بر مو می‌‌گذارند و نیاز به اکسیدان و آمونیاک دارند.

امروزه برای موهای مختلف انواع متنوعی رنگ‌مو تولید شده است و شما می‌توانید با کمی دقت رنگ‌موی مناسب موهای خود را بیابید. نکته مهم آن است که رنگ‌موهای شیمیایی، در صورت ناآگاهی شما از نوع رنگ، می‌توانند مضر باشند. چگونگی واکنش پیروکسید هیدروژن و آمونیاک با موهای سر مستقیماً به نوع محصول انتخاب‌شده بستگی دارد.

سالن زیبایی ماهک رخ بهترین آرایشگاه زنانه در مشهد

سالن زیبایی ماهک رخ بهترین آرایشگاه زنانه در مشهد

رنگ موهای پایدار

بیشتر رنگ مو ها در دو مرحله عمل می کنند (این دو مرحله همزمان اتفاق می افتند)نخست رنگ اولیه مو را از بین برده وسپس رنگ جدید را جایگزین می کنند. در واقع شبیه همون دکلره کردن با این تفاوت که پس از بی رنگ کردن رنگ جدید با پروتئینهای درون مو واکنش داده وجایگزین می شود. آمونیاک ماده قلیایی است که نقش آن باز کردن کوتیکول مو می باشد.  واقع این ماده در کنار پر اکسید ورنگ مو مانند یک کاتالیز ور عمل می کند. پر اکسید نیز به عنوان یک عامل اکسید کننده عمل می کند که رنگ قبلی را از بین می برد. هنگام شکستن پیوندهای شیمیایی موتوسط پر اکسید مقداری گوگرد آزاد می شود که باعث ایجاد بوی خاصی می شود که این بو مشخصه ی موهای رنگ شده است. پس از اینکه ملانین بی رنگ شد یک رنگ دائمی با کورتکس مو واکنش می دهد.

انواع گوناگونی از الکلها وحالت دهنده ها نیز در تولید رنگ مو استفاده می شود. حالت دهنده ها کوتیکول مو راپس از رنگ کردن می بندند تا رنگ جدید پایداری بیشتری پیدا کند.

در ادامه به معرفی چند نوع رنگ‌مو می‌پردازیم:

رنگ‌موی نیمه دائمی:

این نوع رنگ، بدون ایجاد تغییر در حالت طبیعی مو، رنگ را به لایه بیرونی آن اضافه می‌کند. رنگ‌مو مولکول‌های زبری دارد. این مولکول‌های کوچک پس از چندبار شست‌وشو از غلاف مو خارج می‌شوند. این نوع رنگ‌مو به مدت ۶ تا ۱۲ مرتبه شست‌وشو با شامپو دوام دارد و ۵۰ درصد از موهای سفید را پوشش می‌دهد. همچنین، تقویت‌کننده رنگ طبیعی مو نیز هست. رنگ‌موهای نیمه دائمی، موهای شما را روشن یا بی‌رنگ نمی‌کنند. زیرا عاری از ترکیبات آمونیاک و پیروکسید هیدروژن هستند.

رنگ‌موی موقت:

اثر این نوع رنگ به مدت ۱۴ تا ۲۸ بار شست‌وشو با شامپو در مو باقی می‌ماند. مولکول‌های این نوع رنگ غلاف دور مو را می‌پوشانند و به درون پوسته آن نفوذ می‌کنند. سپس در محلی که مولکول‌های رنگدانه طبیعی قرار دارند ساکن می‌شوند. آمونیاک رنگ‌موی موقت به اندازه‌ای است که رنگدانه طبیعی را روشن یا بی‌رنگ نمی‌کند. به‌علاوه، مقدار پیروکسید هیدروژن آن هم اندک است. با این وجود، موهای سفید را پوشش می‌دهد.

رنگ‌موی دائمی:

این نوع رنگ‌مو برای ایجاد تغییرات کلی در شکل ظاهری است. موهای سیاه را بور می‌کند و بالعکس. در رنگ دائمی، از آمونیاک و نیز پیروکسید هیدروژن برای رنگ کردن مو استفاده می‌شود. مولکول‌های رنگ وارد پوسته مو می‌شوند و با شست‌وشو از بین نمی‌روند. این محصول بر رنگدانه‌های مو اثر می‌گذارد و آنها را روشن‌تر می‌کند. به همین علت است که یک رنگ‌مو روی موهای افراد مختلف به رنگ‌های متفاوت درمی‌آید.

در حدود ۴ تا ۶ هفته زمان لازم است تا رنگ از ریشه مو خارج و رنگ طبیعی مو بر روی پوست سر ظاهر شود.

خانم‌های باردار می‌توانند مویشان را رنگ کنند؟

متاسفانه پاسخ آسان و صریحی برای این سوِال وجود ندارد. پوست کف سر بسیار جاذب است و هنگام رنگ کردن، مقدار کمی از مواد شیمیایی رنگ وارد جریان خون شما می‌شود. دانشمندان در مطالعات و آزمایشاتی که بر روی حیوانات انجام دادند، مواد شیمیایی مو را با ناقص‌الخلقه شدن نوزادان حیوانات مرتبط دانستند.

البته این مسئله در مواقعی ایجاد شد که دفعات رنگ زدن‌ها بسیار زیاد بود و موها به مدت طولانی در معرض رنگ‌های شیمیایی قرار گرفتند. در عین حال بر اساس مطالعاتی که تاکنون بر روی انسان‌ها انجام شده، رنگ کردن مو هنگام بارداری مطمئن و بدون خطر است و هیچ‌گونه آسیبی به جنین وارد نمی‌کند. اما واقعیت این است که هنوز تحقیقات پایان نیافته و جواب صددرصد مشخصی برای این سوِال وجود ندارد.

بسیاری از پزشکان توصیه می‌کنند خانم‌های باردار برای رنگ‌ کردن موهایشان تا سه ماهه دوم یا سوم صبر کنند، چون سه ماهه اول زمان شکل‌گیری جنین و پیشرفت سلول‌های اولیه جنین است. و جنبن بسیار حساس و آسیب‌پذیر است. در ضمن اگر شما باردار هستید، می‌توانید به جای رنگ کردن کل موها از های‌لایت کردن استفاده کنید زیرا های‌لایت نیاز زیادی به رنگ و مواد شیمیایی ندارد و کمتر هم با پوست سر تماس دارد و در نتیجه پوست کف سر رنگی نمی‌شود. این روش می‌تواند تا حدی مطمئن‌تر از رنگ‌کردن تمام موها باشد.

سالن زیبایی ماهک رخ بهترین آرایشگاه زنانه در مشهد

روش های نگهداری موهای تازه رنگ شده

 1. برای شست و شوی موهایتان از شامپو های مخصوص مو های رنگ شده استفاده کنید.
 2. برای دوام بیشتر رنگ مو و جلوگیری از بی ‌رنگ شدن در برابر آفتاب ، از کلاه ، روسری یا شال استفاده کنید و سعی کنید موهابتان را بپوشانید.
 3. قبل از ورود به استخر، موهای رنگ شده خود را با آب بدونکلر بشویید.
 4. از تقویت کننده‌های مو استفاده کنید.
 5. در زمان خیس بودن موها را شانه نکنید و از شانه دندانه درشت استفاده کنید.
 6. موها را با حوله یا سشوار خشک نکنید.
 7. موهای رنگ شده بعد از مدتی درخشش خود را از دست می دهند ، بدین منظور توصیه می شود از یک نرم کننده مناسب با مو ، هفته ای یکبار استفاده شود.
 8. بعد از شامپو زدن استفاده از انواع نرم کننده ها و آب رسان ها برای مو ضروری است ، زیرا موها در اثر استفاده از شامپوی تنها ، خشک و شکننده می شوند اما به خاطر داشته باشید که نرم کننده را فقط به ساقه مو بمالید نه به ریشه مو.
 9. پس از استفاده از نرم کننده ، موها را با آب نسبتاً سرد آبکشی نمایید تا موهایتان نرم و براق باقی بماند و مطمئن شوید محصول از سرتان پاک شده است.
بهترین آرایشگاه زنانه در مشهد آماده ارائه خدمات مشاوره و … به شماست. با ما تماس بگیرید
سالن زیبایی ماهک رخ بهترین آرایشگاه زنانه در مشهد

1 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *